wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Jak dobrać odpowiednią szafkę RTV?
Kontakt
 • Euro-Sell Grzegorz Ledwoń, Zofia Ledwoń S.C.
  Ul. Krucza 1/3
  41-100 Siemianowice Śląskie
  NIP: 643-172-95-94
 • E-mail:euro-sell@euro-sell.pl
 • Telefon606-100-151 Grzegorz Ledwoń
 • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 20.00

Jak dobrać odpowiednią szafkę RTV?

Data dodania: 01-07-2019 Podczas wyboru szafki RTV warto zwrócić uwagę nie tylko na estetykę oraz jej dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia w pomieszczeniu, ale przede wszystkim na funkcjonalność i użyteczność. W dużej mierze to od tego mebla zależy komfort użytkowania centrum domowej rozrywki oraz porządek, jaki w nim panuje. Dlatego też podczas zakupu nowej szafki RTV należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, o których wspomnimy w naszym artykule.

Wybieramy szafkę RTV. Na co musisz zwrócić uwagę?

 • Szafka na telewizor, ale nie tylko. Podczas doboru szafki RTV zwykle uwzględniamy przede wszystkim telewizor, który będzie na niej ustawiony. Zwykle ten mebel jest dostosowywany do wielkości obecnie posiadanego telewizora. Warto jednak mieć nieco bardziej przyszłościowe podejście, ponieważ w przyszłości możemy zechcieć wymienić posiadany sprzęt RTV na nowy. Szafka powinna być więc na tyle uniwersalna, aby nadawała się do łatwego dostosowania do różnych modeli telewizorów. Trzeba też mieć na uwadze, że może ona spełniać wiele innych funkcji. Doskonale nadaje się do przechowywania zgromadzonych płyt, kaset, książek, głośników czy innych elementów wyposażenia audiowizualnego. Dodatkowe półki i szuflady pozwolą na umieszczenie wszystkich sprzętów, jakie używane są w połączeniu z telewizorem. Dzięki temu łatwiej uporządkujesz urządzenia i gadżety, które używane są na co dzień.
 • Szafka RTV pozwoli ci ukryć nieestetyczne kable. Bardzo często przy sprzęcie RTV występuje nieestetyczna plątanina kabli. Za sprawą odpowiednio dobranej szafki można je skutecznie ukryć przed wzrokiem. Wybierając szafki zamknięte z tyłu, należy pomyśleć o wystarczająco dużych otworach do przeprowadzenia przewodów. Innym rozwiązaniem są otwarte meble pod telewizor, które jednak wymagają połączenia kabli w uporządkowane grupy.
 • Wysokość szafki RTV też jest ważna. Wysokość szafki RTV również odgrywa istotną rolę. Od tego zależy komfort oglądania telewizora. Oczywiście w przypadku telewizorów zawieszanych na ścianie wysokość tego mebla nie ma aż takiego znaczenia. Jeśli jednak zamierzamy sprzęt ustawić bezpośrednio na szafce, musimy dobrać taką wysokość, aby ekran był ustawiony poniżej linii oczu oglądających, by podczas oglądania nie podnosić głowy.

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl